Netwerkbijeenkomsten NBVT in teken van personeel en prestatie

De drie netwerkbijeenkomsten van de NBVT belichtten eind juni zoveel onderwerpen dat het de individuele timmerfabrikant bijkans duizelt. Stringentere regelgeving, niet eenduidig overheidsbeleid en het krijgen en houden van gekwalificeerd personeel vechten allemaal om aandacht.

De NBVT hield recentelijk zijn traditionele netwerkbijeenkomsten waarin kennisvergaring en kennisdeling centraal staan. Op 24, 25 en 26 juni openden respectievelijk Van der Linden Machinaal Timmerbedrijf in Veghel, Vios Trappen in Driebruggen en VDM Woningen in Drogeham de deuren voor de verenigingsleden. Met een bedrijfspresentatie en uitgebreide rondleiding, kregen de deelnemers een blik in de keuken. Daarna werden de leden op de hoogte gebracht van ontwikkelingen in de bouwkolom, verenigingsnieuws, voortgang van de campagnes ‘Boost de Houttechniek’ en ‘Meer bouwen met hout’ en de circulaire geveleconomie.

Instroom zorg NBVT

De houtsector moet in alle gelederen aan de bak om de positieve belangstelling van hout te kunnen verzilveren. Vanuit het scholingsfonds en de brancheorganisatie leidt de campagne Boost de Houttechniek tot consolidering van het houttechniekonderwijs en wordt er schwung gegeven aan de instroom van nieuwe mensen.

Boost de Houttechniek

‘Maar alleen de actieve inzet van de sector en de samenwerkingsverbanden brengen de doelen van meer en beter opgeleid personeel mogelijk’, aldus projectleider Mirjam Wisselaar van Boost de Houttechniek. Zij en HMC-docent Sander de Jongh hielden tijdens de netwerkbijeenkomsten een gloedvol betoog de handen uit de mouwen te steken en instromers goed te begeleiden en te stimuleren. ‘We hebben dit jaar 46 BOL-leerlingen Houttechniek. Dat is het hoogste aantal in mijn loopbaan bij het HMC’, aldus De Jongh. ‘Het zou zonde zijn als we een groot deel van hen direct in het eerste jaar verliezen door een gebrek aan stageplekken.’

Oproep aan NBVT-leden

Ook technisch medewerker Ludo Schennink van de NBVT deed een oproep aan de aanwezigen in het geweer te komen. ‘Het overheidsbeleid om vanaf 2030 te komen tot een circulaire economie biedt kansen voor onze sector. Hout is een grondstof die zich goed laat hergebruiken. Links en rechts ontstaan initiatieven hout te oogsten en te hergebruiken. We moeten de keten voor hergebruik van hout en houten producten als kozijnen verder opbouwen. Tegelijkertijd moeten we innoveren in demontage en losmaakbaarheid van onze producten, bijvoorbeeld door droge beglazing, inzetten op levensduurverlenging en het stimuleren van hergebruik van hernieuwbare grondstoffen. De NBVT hoort graag jullie ervaringen op het gebied van circulariteit en jullie vragen. We moeten de kennis delen en eventuele knelpunten sectorgewijs oplossen.’

Lees het volledige artikel in Timmerfabrikant #6-2025. Nog geen abonnee? Kijk hier naar de mogelijkheden in print en digitaal.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Schrijf je in voor de Timmerfabrikant nieuwsbrief   Aanmelden