Vecoplan richt zich op de efficiënte en hoogwaardige verwerking van houtresten op de vakbeurs Eurobois in Lyon. Tijdens de beurs van 3 tot en met 6 februari ontdek je complete processen voor het recyclen van houtafval, van de eerste versnippering tot en met de opslag. Vecoplan treedt op als turnkey leverancier en koppelt robuuste machines aan moderne technologie en digitale diensten, zodat je houtresten economische waarde krijgen.
Eurobois geldt als een belangrijk ontmoetingspunt voor de Europese hout- en houtmaterialenindustrie. Beslissers uit de hele keten gebruiken de beurs om ervaringen te delen en nieuwe projecten te starten. Vecoplan presenteert geïntegreerde systemen voor shredden, transporteren, zeven, scheiden en opslaan van houtresten. Je produceert zo houtchips en zaagsel met een constante kwaliteit, wat de verkoopwaarde en de inzetbaarheid als grondstof of brandstof verhoogt.
Van versnippering tot compleet proces
Vecoplan stelt tijdens de beurs niet alleen losse machines centraal. Je ziet complete lijnen die alle stappen in de verwerking van houtafval combineren. Het bedrijf richt zich op efficiënte materiaalstromen, zodat je minder handelingen nodig hebt en je installatie stabiel draait. Zo vergroot je zowel de technische als de economische efficiëntie van je productie.
Digitale transparantie met Vecoplan Smart Centre
Sinds 2023 heeft Vecoplan een eigen vestiging in Frankrijk. Area Sales Manager Bertrand Thiebold begeleidt projecten ter plaatse en zegt: ‘Onze klanten waarderen vooral ons complete installatieconcept, dat alle processtappen afdekt, en onze flexibiliteit in de projectplanning.’ Zijn team kijkt samen met je naar de juiste configuratie, afgestemd op materiaal, capaciteit en beschikbare ruimte.
Een belangrijk onderdeel van deze projecten is het digitale platform Vecoplan Smart Centre (VSC). Via het VSC volg je in real time gegevens zoals materiaalstromen en installatiebelasting. Je bouwt een database op waarmee je prestaties analyseert en instellingen gericht optimaliseert. Service- en storingsondersteuning loopt via veilige remote toegang, zodat specialisten op afstand met je meekijken en snel suggesties doen voor aanpassingen. Dat verkort stilstand en verhoogt de bedrijfszekerheid van je installatie.
Internationale partner voor recyclingprojecten
Met een breed portfolio presenteert Vecoplan zich tijdens Eurobois als partner voor afzonderlijke machines, complete lijnen en grootschalige projecten. Het bedrijf ondersteunt klanten wereldwijd vanuit locaties in Duitsland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Polen, Italië en Frankrijk. Ongeveer 580 medewerkers ontwikkelen, bouwen en installeren oplossingen voor de verwerking van onder andere hout, biomassa, kunststoffen, papier en verschillende afvalstromen.
Op Eurobois vind je het internationale Vecoplan-team in hal 6 op stand 6F 118. Daar bespreek je concrete projecten, laat je jouw bestaande installatie analyseren of verken je opties voor nieuwe recyclingconcepten. Zo krijg je een helder beeld van technische mogelijkheden, digitale ondersteuning via het VSC en de economische effecten van hoogwaardige houtrecycling.

