Vakbeurzen Den Bosch: positieve stemming renovatiemarkt

Behoud en verduurzaming van bestaand vastgoed en de toekomst van biobased bouwen: daar draaide het om eerder deze maand in de Brabanthallen in Den Bosch tijdens de beurzen Renovatie & Transformatie, Monument en Houtbouw.

De beurzen Renovatie & Transformatie en Monument onderstreepten dat onderhoud, renovatie en restauratie perspectief bieden in een soms lastige bouwmarkt: zij brachten samen 7.114 stakeholders naar Den Bosch. Standhouders waardeerden hun deelname met gemiddeld een 7,7 (+0,4) en bezoekers beoordeelden de beurzen met gemiddeld een 7,3 (+0,1).

54events uit Breukelen organiseerde voor de tweede keer in deze combinatie de drie vakbeurzen Renovatie & Transformatie, Monument en Houtbouw. In totaal waren er 235 exposanten en partners betrokken bij de drie beurzen, bijna twintig procent meer dan in 2023. Op zes podia, in twee hallen, deelden gedurende drie dagen 145 sprekers hun kennis tijdens in totaal 66 kennissessies.

Beurs Houtbouw

De tweede editie van Houtbouw de vakbeurs in het teken van innovaties in hout, biobased en hybride bouw, liet een bijna-verdubbeling in aantal standhouders zien en het platform bracht 1.732 professionals bijeen. De exposanten waardeerden de beurs met een 8,2.

In de spotlights van het kennisprogramma op Houtbouw stonden dit jaar onderwerpen centraal als losmaakbaar detailleren, woningbouw in kruislaaghout en de bouwfysische uitdagingen van houtbouw. Biobased building specialist aan de TU Delft Pablo van der Lugt opende met een keynote over de toekomst van bouwen met biobased materialen, inclusief aansluitende talkshow.

Pablo van der Lugt: ‘De transitie naar houtbouw voltrekt zich in ongekend tempo. Logisch, want het is duurzaam, hoogwaardig, veilig, stil en snel. Dat er nu voldoende draagvlak is voor een vakbeurs volledig gefocust op houtbouw, zegt genoeg. Tijdens mijn keynote was de zaal tjokvol, met niet alleen believers, maar ook partijen uit de traditionele bouw die de boot niet willen missen. En terecht, want houtbouw en biobased bouwen hebben de toekomst.’

Stichting Erkende Restauratiekwaliteit Monumenten

Het kennisprogramma van Monument kreeg vorm door onder meer een gezamenlijke sessie voor gemeenteambtenaren van de stichting Erkende Restauratiekwaliteit Monumentenzorg (ERM), de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed en het Restauratiefonds. Hot topics waren daar verder bijvoorbeeld de ontzorging van eigenaren bij verduurzaming en de nieuwe generatie erfgoedprofessionals.

Christian Braak, algemeen directeur van ERM: ‘Wij kijken terug op een geslaagde beurs die een combinatie bood van kennis delen, kennis vergaren en vooral veel netwerken. Voor Stichting ERM is dit contact met monumenteneigenaren, ontwerpers, uitvoerders en ambtenaren cruciaal: samen bepalen zij onze richtlijnen waarmee de restauratiekwaliteit op niveau komt en blijft. Mooi ook om te zien dat er veel jongeren rondliepen: die gaan we de komende jaren hard nodig hebben.’

Data voor vakbeurzen 2025

In 2025 vinden Renovatie & Transformatie, Monument en Houtbouw plaats op dezelfde locatie, op dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 mei.

Relevant bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Schrijf je in voor de Timmerfabrikant nieuwsbrief   Aanmelden