De vakbeurs Holz-Handwerk vindt parallel plaats aan Fensterbau Frontale. NESTRO Lufttechnik GmbH laat hier drie toepassingsgebieden voor de houtverwerkende industrie zien.
Met deze presentatie richt NESTRO zich op houtstofafzuiging, filtratie van fijn schuurstof in recirculatie en afzuiging van spuitnevel in gesloten spuitcabines. De organisatie ontwikkelt al bijna vijftig jaar geïntegreerde systeemoplossingen voor deze toepassingen. Medewerkers geven inzicht in technieken die inspelen op strengere eisen rond energieverbruik en geluidsreductie. Vooral vakbedrijven zoeken oplossingen die efficiëntie combineren met een aangename werkomgeving. NESTRO speelt daarop in met een breed productaanbod en ondersteuning door een uitgebreid netwerk van regionale adviseurs binnen Europa.
Praktijkdemonstraties en nieuwe afzuigtechniek
Op de beurs ervaar je twee toepassingen in werking. Je ziet en test systemen die direct in de praktijk inzetbaar zijn. Een belangrijke primeur vormt de NE 400 J stofafzuiger met IE5-aandrijfpakket. Deze installatie combineert een synchrone reluctantiemotor met een frequentieregelaar. De regeling houdt het toerental continu op het optimale punt. Volgens de fabrikant levert dit een energiebesparing tot 22 procent op ten opzichte van gangbare IE3-motoren.
De NE J-serie ondersteunt binnenopstelling en produceert houtbriketten via een geïntegreerde NBP 60-brikettenpers. Het systeem perst restmateriaal op vaste tijdstippen samen. De teruggevoerde lucht bevat minder dan 0,1 mg/m3 reststof, wat gebruik in productiehallen mogelijk maakt.
Schuren en coaten met gecontroleerde luchtstromen
Je ziet daarnaast live de NST 75 schuurstand. Met een capaciteit van 7.500 m3/h werkt deze stand volgens het recirculatieprincipe. De afscheidingsgraad loopt op tot 95 procent. Dit geeft je bewegingsvrijheid bij grote werkstukken op een ruim werkvlak. De gerichte luchtstroom bindt schuurstof in eenvoudig te reinigen filterelementen.
Voor oppervlaktebehandeling toont NESTRO het PAINTLINE-systeem. Je bekijkt een bovengrondse PAINTLINE Classic OF 75 met een luchtvolume van 7.500 m3/h. De demonstratie gebruikt kunstmatige rook. Zwaardere verfdeeltjes zakken naar de vloer en verlaten de cabine via een gelijkmatige luchtstroom. Filters vangen de nevel op. Het modulaire ontwerp laat aanpassing toe aan ruimte en capaciteit.
Fensterbau Frontale & Holz-Handwerk
Fensterbau Frontale is een internationale vakbeurs voor de hele keten rond gevels, ramen, deuren en kozijnen. Je ziet er toeleveranciers, fabrikanten en dienstverleners uit binnen- en buitenland, aangevuld met een uitgebreid randprogramma vol lezingen en kennissessies. De beurs vindt van 24 tot en met 27 maart 2026 plaats in het beurscentrum van Neurenberg en valt samen met de houtbewerkingsbeurs Holz-Handwerk.
NESTRO: hal 10, stand 212
